Już niedługo – Mega podwyżka dla budżetówki!!!

tusk podwyżka

Mega podwyżka dla budżetówki!!! Już niedługo!

Jak zapowiedział w sobotę lider opozycyjnej partii PO – Donald Tusk – pracownicy budżetówki czyli służby zdrowia, oświaty, kultury oraz urzędnicy – są dziś w najtrudniejszej sytuacji, zarabiając często ok. 2 tys. złotych. Tymi słowami argumentował Pan przewodniczący – chęć podniesienia wynagrodzenia o 20% dla tych osób.


Tusk w ostatnią sobotę wziął udział w debacie liderów czterech partii współtworzących tzw. Koalicję Obywatelską: PO, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska oraz Zielonych. Debata była częścią sobotniej konwencji Nowoczesnej, podczas której mają zostać wybrane nowe władze partii. Politycy dyskutowali o wyzwaniach, którymi — według nich — powinna zająć się KO.

 

Według Donalda Tuska tzw. sfera budżetowa powinna otrzymać 20 proc. podwyżki. “Jeśli bazowe wynagrodzenie podnieślibyśmy w sferze budżetowej o 20 proc. — nie mówię o »R-ce«, mówię o tych, co na dole ciężko harują od rana do wieczora, to np. nauczycielka ze Zduńskiej Woli będzie miała raptem 2800 zł (wynagrodzenia) i to w czasie, kiedy Glapiński dostaje 600 tys. zł premii i ma 1,1 mln rocznie wynagrodzenia i funduje Polakom 11-procentową inflację” – stwierdził szef PO.
tusk podwyżka

 Dodał, że 20-proc. podwyżka dla “budżetówki” to koszt rządu 30 mld zł rocznie.

 

źródło artykułu: https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/postulat-donalda-tuska-20-proc-podwyzki-dla-budzetowki/h1ezdld

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *